AIK International
Tournament
Powered by Track
 
COMMENT: RIGOR MORTIS  [write] [read]
[start][news][results][scoring][squads][players][contact]
 

PLAYERS
Below are all players currently registered for the tournament.


There are 369 people registered to this competition.

FREE CANCELLATION
Players can cancel any squad for free before 2019-12-05 13:30:00. The server clock is used to determine if a cancellation is made before or after this time. This page was rendered at 22:41:55.

TIME LEFT FOR FREE CANCELLATION:

00:00:00:00


Sort players by: FIRST NAME  LAST NAME

Name/Club
Country
Start
 
 R  Aalto, Lassi
BAY
FIN Saturday January 4th 15.00
Sunday January 5th 11.30
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 (R)
 R  Ahlén Resare, Anton
IKW/Köping BK
SWE Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Ahlgren, Anton
Team Clan BK
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Ahlm, Susanna
Bodens BS
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Ahlstrand, Erik
Team Mariestad BK
SWE Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Ahokas, Jesse
Bay
FIN Saturday January 4th 15.00
Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 15.00
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
 
 (R)
 (R)
 
 
 R  Al Mousawi, Mustafa
Kuwait
KWT Friday January 3rd 15.00
Friday January 3rd 18.30
Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 15.00
Sunday January 5th 08.00
Sunday January 5th 11.30
Sunday January 5th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 
 R  Al Saqer, Jassem
Kuwait
KWT Friday January 3rd 15.00
Friday January 3rd 18.30
Saturday January 4th 11.30
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 (R)
 
 R  Albihn, Viktor
BKF Falkenberg
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 (R)
 R  Alexey, Drozhbin
Sambo-70
RUS Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Friday December 27th 18.00 Early Bird
Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Alfredsson, Mikael
BK Karma
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 R  Almqvist, Peter
BK Kaskad
SWE Friday December 27th 18.00 Early Bird
Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 (R)
 R  Almroth, Oskar
AIK
SWE Friday December 27th 18.00 Early Bird
Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Thursday January 2nd 11.00 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Friday January 3rd 15.00
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 
 R  Andersin, Erik
Stureby BK
SWE Friday December 27th 18.00 Early Bird
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday January 4th 15.00
 
 (R)
 (R)
 R  Andersin, Evelina
B-K Eva
SWE Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
 
 L  Andersson, Adam
Team Pergamon BC
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Sunday January 5th 11.30
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 
 R  Andersson, Andreas
Matteus-Pojkarna BK
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 (R)
 L  Andersson, Anna
Spader Dam
SWE Friday January 3rd 15.00
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Saturday January 4th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 15:00 B-Final Ladies
 
 (R)
 (R)
 
 
 R  Andersson, Anton
IS Göta
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Andersson, Dennis
Matteus-Pojkarna BK
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
 
 (R)
 R  Andersson, Emma
Spader Dam
SWE Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Sunday January 5th 11.30
 
 (R)
 R  Andersson, Fredrik
Sundbybergs IK
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
 
 (R)
 (R)
 R  Andersson, Ida
BK Högland
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Saturday January 4th 15.00
Sunday January 5th 11.30
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 R  Andersson, Jonas
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
 
 (R)
 R  Andersson, Lukas
BK Karma
SWE Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 L  Andersson, Mikail
Matteus-Pojkarna BK
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
 
 R  Andersson, Pontus
Team Clan BK
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Friday December 27th 18.00 Early Bird
Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Friday January 3rd 18.30
Saturday January 4th 18.30
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 R  Andersson, Robert
AIK
SWE Friday December 27th 18.00 Early Bird
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Andersson, Sandra
Spader Dam
SWE Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Saturday January 4th 11.30
Sunday January 5th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 15:00 B-Final Ladies
 
 (R)
 (R)
 
 
 R  Arvidsson Dahlman, Fredrik
Bajen Fans BF
SWE Thursday January 2nd 11.00 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
 
 R  Asklund, Lena
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Backman, Göran
BK Rättvik
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Baensaf, Arman
Stureby BK
SWE Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 R  Bautzer, Guilherme
Beloura Bowling
PRT Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Saturday January 4th 11.30
 
 (R)
 (R)
 R  Beck, Alexander
Solørbk
NOR Friday December 27th 18.00 Early Bird
Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 (R)
 R  Behring, Thomas
BK Trol
SWE Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Friday January 3rd 18.30
 
 (R)
 L  Bejedal, Christoffer
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Berg, Christer
Hellas BK
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 R  Berg, Felicia
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
 
 (R)
 (R)
 R  Bergdahl, Staffan
Bodens BS
SWE Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Friday January 3rd 15.00
 
 (R)
 (R)
 R  Berggren, Alfred
Team Clan BK
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Saturday January 4th 15.00
Sunday January 5th 11.30
 
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Berggren, William
Team Clan BK
SWE Thursday January 2nd 11.00 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
 
 (R)
 R  Bergman, Björn
Matteus-Pojkarna BK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 L  Bergman, Felix
Team Clan BK
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 R  Bergman, Johan
M-P
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Bernhard, Marcus
BK Kaskad
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 R  Blanchard, Josh
PBA
USA Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Friday January 3rd 15.00
Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 L  Blomgren, James
Team Alingsås BC
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
Monday 6th of January 15.00 Final Step 3
Monday 6th of January 16:00 Final Step 4
 
 (R)
 
 
 
 
 R  Blomqvist, Anneli
BK Eva
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Friday December 27th 18.00 Early Bird
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 R  Bodin, Tony
BK Runan
SWE Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 L  Bohn Iii, Parker
PBA
USA Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Thursday January 2nd 11.00 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 L  Bolleby, Kim
Team Pergamon BC
THA Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Friday January 3rd 18.30
Sunday January 5th 11.30
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 L  Borén, Anders
BK Amiki
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Boren, Tobias
BK Amiki
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Boström, Linus
Siniset
FIN Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
 
 (R)
 R  Bredin, Tobias
Östersunds BK
SWE Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Thursday January 2nd 11.00 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Friday January 3rd 15.00
 
 (R)
 (R)
 L  Broms, Atte
TKK
FIN Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 15.00 B-Final Juniors
 
 (R)
 (R)
 
 
 R  Burman, Emma
BK Eva
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Carlsson, Christel
Örgryte IS
SWE Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
 
 L  Carlsson, Åsa
Örgryte IS
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 (R)
 R  Cronholm, Sebastian
AIK
SWE Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Crosby, Elliot
AIK
ENG Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday January 4th 15.00
Saturday January 4th 18.30
 
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Custic, Mario
IKW/Köping BK
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Dahlgren, Oliver
Team Pergamon BC
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Thursday January 2nd 11.00 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Saturday January 4th 11.30
Sunday January 5th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 
 L  Dahllöf, Richard
Team Alingsås BC
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Saturday January 4th 11.30
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
 
 (R)
 (R)
 
 R  Dahlman, Thomas
Bajen Fans BF
SWE Thursday January 2nd 11.00 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
 
 R  Dammen, Jonas
BK Bågen
SWE Friday January 3rd 18.30
Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 15.00 B-Final Juniors
 
 (R)
 (R)
 
 
 R  Danielsson, Johan
Kulladals BS
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Sunday January 5th 11.30
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 (R)
 
 L  Danielsson, Viktor
IKW/Köping BK
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Dannfeldt-Wahrberg, Daniel
BK Amiki
SWE Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Friday January 3rd 18.30
Saturday January 4th 18.30
 
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Davidsson, Tim
BK Joker
SWE Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 L  Dew, Stefan
Team Enköping BK
SWE Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 R  Drapsa, Szczepan
Pin Club
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Dressel, Emil
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Edvall, Rasmus
IS Göta
SWE Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Friday January 3rd 15.00
Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 11.30
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
Monday 6th of January 15.00 Final Step 3
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 
 R  Ek, Elin
B-K Eva
SWE Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 L  Ek, Jörgen
Sundbybergs IK
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Eklund, Carl
IKW/Köping BK
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday January 5th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 15.00 B-Final Juniors
 
 (R)
 (R)
 
 
 R  Eklund, Christer
BK Amiki
SWE Friday December 27th 18.00 Early Bird
 
 R  Eklund, Christopher
Stureby BK
SWE Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Sunday January 5th 11.30
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Eklund, Dennis
Stureby BK
SWE Friday December 27th 18.00 Early Bird
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 15.00
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 L  Eklund, Tony
IKW/Köping BK
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 L  Ekman-Wogel, Jerry
Stureby BK
SWE Friday December 27th 18.00 Early Bird
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Friday January 3rd 18.30
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 (R)
 
 R  Ekstedt, Jesper
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
 
 (R)
 R  Ekström, Johan
BK Brio
SWE Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
 
 R  Elofsson, Ida
BK Högland
SWE Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 R  Eng, Joanna
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Eng, Malou
Sundbybergs IK
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 18.30
 
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Engberg, Hanna
Team X-Calibur
SWE Friday January 3rd 18.30
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
 
 
 R  Englund, Thomas
Matteus-Pojkarna BK
SWE Thursday December 26th 17:00 Early Bird
 
 R  Engroos, Jouko
AIK
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
 
 (R)
 (R)
 R  Eriksson, Olle
AIK
SWE Friday December 27th 18.00 Early Bird
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Sunday January 5th 08.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 15:00 B-Final Seniors
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 R  Fahlström, Katrin
Hammarby IF BF
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 R  Falkhäll, Pontus
Team Pergamon BC
SWE Friday January 3rd 15.00
Saturday January 4th 15.00
 
 (R)
 R  Fasth, Håkan
Team Clan BK
SWE Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
 
 (R)
 R  Flack, Nina
Team X-Calibur
SWE Friday January 3rd 15.00
Saturday January 4th 11.30
Sunday January 5th 08.00
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 (R)
 (R)
 L  Flodin, Alexsander
BK Joker
SWE Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 11.30
 
 (R)
 (R)
 R  Fors, Emil
Matteus-Pojkarna BK
SWE Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
 
 R  Forss, Victor
Matteus-Pojkarna BK
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Fransson, Daniel
Team Pergamon BC
SWE Friday January 3rd 15.00
Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 11.30
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 L  Fredriksson, Stefan
BK Ax
SWE Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Fridell, Hans
KK Träff
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Friman, Judith
BK Högland
SWE Saturday January 4th 15.00
Sunday January 5th 08.00
Sunday January 5th 11.30
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 15:00 B-Final Ladies
 
 (R)
 (R)
 
 
 R  Gehlin, Anton
AIK
SWE Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday January 5th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 R  Gibbemark, Mikael
DN-Expressens IF
SWE Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
 
 (R)
 R  Gibbemark, Tony
DN-Expressens IF
SWE Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 R  Granström, Chris
Sundbybergs IK
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Granström, Elin
BK Prime Sthlm
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 R  Green, Rasmus
IS Göta
SWE Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Friday January 3rd 15.00
Saturday January 4th 11.30
Sunday January 5th 11.30
 
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Gref, Malin
Sundbybergs IK
SWE Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Monday 6th of January 15.00 B-Final Below 200 average
 
 (R)
 
 R  Gunnarsson, Ottilia
BS Hässle
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Gustafsson, Alex
IS Göta
SWE Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 15.00
Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 08.00
Sunday January 5th 11.30
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 L  Gustafsson, Daniel
Sundbybergs IK
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Gustavsson, Sebastian
BK Origo
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 11.30
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 (R)
 (R)
 L  Hagberg, Anders
BK Brio
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 
 R  Hagberg, Jesper
BK Brio
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Hallberg, Anetthe
BK Mistral
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 R  Hallberg, Jonathan
Team Clan BK
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Thursday January 2nd 11.00 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Hallberg, Tobias
Hammarby IF BF
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
 
 (R)
 (R)
 L  Hallström, Lars-Göran
BK Granen
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 R  Halttunen, Emma
Spader Dam
SWE Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Saturday January 4th 11.30
Sunday January 5th 11.30
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 15.00 B-Final Below 200 average
 
 (R)
 (R)
 
 
 L  Hedengren, Ellinor
Spader Dam
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday January 5th 11.30
 
 (R)
 (R)
 R  Hellström, Peter
Team Clan BK
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
Monday 6th of January 15.00 Final Step 3
 
 
 
 
 
 R  Henriksson, Marcus
BK Joker
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Friday January 3rd 15.00
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Saturday January 4th 15.00
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 R  Hermansen, Per Kenneth
BK Joker
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 (R)
 R  Hermansson, Josefin
Team X-Calibur
SWE Friday January 3rd 15.00
Friday January 3rd 18.30
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Sunday January 5th 11.30
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 15:00 B-Final Ladies
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 R  Hietarinne, Klaus-Kristian
GH
FIN Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Hildén, Kai
TPS
FIN Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Hillborg, Patrik
Matteus-Pojkarna BK
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
 
 R  Hiltunen, Eliisa
BK Eva
FIN Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Saturday January 4th 11.30
Sunday January 5th 11.30
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 R  Hodell, Christer
Djurgårdens IF Bowlingförening
SWE Saturday January 4th 11.30
 
 L  Hogdin, Tobias
Team Pergamon BC
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Thursday January 2nd 11.00 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Friday January 3rd 18.30
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 15.00 B-Final Below 200 average
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 L  Holgersson, Amelie
Sundbybergs IK
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Holm, Andreas
BK Ax
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
 
 R  Holmberg, Emil
Bodens BS
SWE Saturday January 4th 15.00
Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 15.00
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
 
 (R)
 (R)
 
 L  Huhtiranta, Juuso
Slaikkarit
FIN Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 (R)
 L  Hultsten, Robin
BK Kaskad
SWE Sunday January 5th 08.00
Sunday January 5th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
 
 (R)
 
 R  Hurskainen, Eerik
GH
FIN Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Håkansson, Zakarias
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Högberg, Ingemar
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Sunday January 5th 08.00
 
 (R)
 (R)
 R  Högberg, Marianne
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Sunday January 5th 08.00
 
 (R)
 (R)
 R  Höglin, Lars
BK Bågen
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 R  Hörngren, Christer
Hammarby IF BF
SWE Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Ilhammar, Henrik
Team Gamleby BC
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 R  Ilhammar, Robin
Team Gamleby BC
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 R  Ingerskog, Ludwig
Bodens BS
SWE Friday January 3rd 15.00
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Saturday January 4th 11.30
 
 (R)
 (R)
 R  Isaksson, Kjell
BK Ax
SWE Friday December 27th 18.00 Early Bird
Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 R  Jansson, Markus
BK Jösse
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Saturday January 4th 11.30
Sunday January 5th 08.00
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
Monday 6th of January 15.00 Final Step 3
Monday 6th of January 16:00 Final Step 4
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 
 
 R  Jansson, Per
Stureby BK
SWE Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 15:00 B-Final Seniors
 
 
 
 L  Jansson, Robert
BK Ax
SWE Thursday January 2nd 11.00 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
 
 R  Jelvin, Jesper
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 R  Jensen, Eddie
BK Raa
SWE Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Jensen, Mai Ginge
Trekanten KIF
DNK Friday January 3rd 15.00
Saturday January 4th 11.30
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 
 R  Jinneby, Elina
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Jinneby, Kjell
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Johander, Peter
Djurgårdens IF Bowlingförening
SWE Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 R  Johansson, Daniel
Team Clan BK
SWE Thursday January 2nd 11.00 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Sunday January 5th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 15.00 B-Final Juniors
 
 (R)
 (R)
 
 
 R  Johansson, Daniel
Ludvika BK
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 (R)
 
 
 R  Johansson, Gustaf
Team Alingsås BC
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 (R)
 R  Johansson, Malin
BK Högland
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 
 
 R  Johansson, Niclas
KS Edsbowlarna
SWE Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 11.30
 
 (R)
 R  Johansson, Stefan
BajenFans BF
SWE Thursday January 2nd 11.00 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
 
 R  Johansson, Victoria
Team X-Calibur
SWE Friday January 3rd 18.30
Saturday January 4th 11.30
Sunday January 5th 08.00
Sunday January 5th 11.30
 
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Joki, Alex
BK Amiki
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Thursday January 2nd 11.00 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
 
 (R)
 (R)
 R  Jonsson, Arnar
Höganäs BC
ISL Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 08.00
Sunday January 5th 11.30
Sunday January 5th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 R  Jonsson, Benjamin
Team Pergamon BC
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Saturday January 4th 15.00
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 (R)
 
 R  Jonsson, Emanuel
Team Alingsås BC
SWE Saturday January 4th 15.00
Saturday January 4th 18.30
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 
 R  Jylhänmaa, Markus
Matteus-Pojkarna BK
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
 
 L  Järvinen, Tero
GH
FIN Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  K Nedermo, Lillan
Täby BwK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 L  Kallio, Jesse
TPS
FIN Thursday December 26th 13.30 Early Bird
 
 L  Kaneby, Robert
Kulladals BS
SWE Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 08.00
 
 (R)
 R  Karlsson, Jakob
Team Gamleby BC
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 R  Karlsson Bodin, Bo
BK Runan
SWE Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 R  Kjellberg, Kasper
BK Team Kungsbacka
SWE Thursday December 26th 17:00 Early Bird
 
 R  Kleinschnittger, Andreas
Team Pergamon BC
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
 
 (R)
 R  Knutsson, Mats
BK Kyrk Skövde
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 R  Konsteri, Peppi
Giants
FIN Saturday January 4th 15.00
Sunday January 5th 08.00
Sunday January 5th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 15.00 B-Final Juniors
 
 (R)
 (R)
 
 
 R  Kroner, Peter
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Thursday January 2nd 11.00 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
 
 (R)
 L  Kvarnström, Alvin
BK Force
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Friday January 3rd 18.30
 
 (R)
 (R)
 R  Kvarnström, Ann
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Kvarnström, Wilmer
BK Force
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Käyhkö, Tomas
Finland
FIN Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Friday January 3rd 15.00
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 08.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 
 R  Lahti, Jarno
TKK
FIN Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 11.30
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Lambert, Ben
Matteus-Pojkarna BK
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
 
 (R)
 R  Layrisse Montiel, Gustavo
Sundbybergs IK
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 R  Leandersson, Tomas
Team Pergamon BC
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Saturday January 4th 15.00
Sunday January 5th 11.30
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
Monday 6th of January 15.00 Final Step 3
Monday 6th of January 16:00 Final Step 4
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 
 L  Lehtonen, Tatu
GB
FIN Thursday December 26th 13.30 Early Bird
 
 R  Lejman, Emma
Team X-Calibur
SWE Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Saturday January 4th 11.30
 
 (R)
 (R)
 R  Lenefjäll, Markus
BK Kaskad
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 R  Levo, Taneli
FSB
FIN Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday January 5th 08.00
Sunday January 5th 11.30
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 L  Liew, Jonathan
BK Domino
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday January 5th 11.30
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Liew, Salar
BK Domino
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday January 5th 11.30
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 (R)
 (R)
 L  Lilja, Björn
Djurgårdens IF BF
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 R  Lilja, Bonny
Hönö BK
SWE Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
 
 R  Liljeberg, Robin
BK Karma
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 R  Lim, Bernice
Singapore
SGP Friday January 3rd 18.30
Saturday January 4th 11.30
Sunday January 5th 11.30
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
Monday 6th of January 15.00 Final Step 3
 
 (R)
 (R)
 
 
 
 L  Lindberg, André
IS Göta
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday January 4th 11.30
Sunday January 5th 11.30
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Lindberg, Kenneth
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
 
 (R)
 R  Lindblad, Jan-Ove
KK Träff
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 L  Lindblad, Kevin
Höganäs BC
SWE Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 08.00
 
 (R)
 R  Lindbäck, Lars
BK Glam
SWE Thursday December 26th 17:00 Early Bird
 
 R  Lindell, Lisa
BK Högland
SWE Saturday January 4th 15.00
Sunday January 5th 11.30
 
 (R)
 R  Lindell, Matz
BK Trol
SWE Friday December 27th 18.00 Early Bird
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Saturday January 4th 18.30
 
 (R)
 (R)
 R  Linderholm, Niklas
IFK Borås
SWE Friday January 3rd 15.00
 
 R  Linderoth, Josefine
Spader Dam
SWE Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Saturday January 4th 11.30
Sunday January 5th 11.30
Sunday January 5th 15.00
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
Monday 6th of January 15.00 Final Step 3
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 
 R  Lindgren, Isabelle
Östersunds BK
SWE Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Thursday January 2nd 11.00 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Friday January 3rd 15.00
 
 (R)
 (R)
 R  Lindius, Maria
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Saturday January 4th 18.30
 
 (R)
 (R)
 (R)
 L  Ljung, Peter
Team Pergamon BC
SWE Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Saturday January 4th 11.30
Sunday January 5th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 15:00 B-Final Seniors
 
 (R)
 (R)
 
 
 L  Lorenc, Jaroslav
AIK
CZE Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Friday January 3rd 18.30
Saturday January 4th 11.30
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
 
 (R)
 (R)
 
 
 R  Lundevall, Ingolf
BK Rättvik
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 R  Lundvall, Anders
Norrtälje BwK
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Lüttke, Christopher
BK Kaskad
SWE Friday December 27th 18.00 Early Bird
 
 R  Löfström, Niklas
Vendelsö BK
SWE Sunday January 5th 15.00
 
 R  Löfström, Stefan
Vendelsö BK
SWE Friday December 27th 18.00 Early Bird
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Friday January 3rd 18.30
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 R  Macek, Jan
Rigor Mortis
CZE Friday January 3rd 18.30
Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 18.30
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
 
 (R)
 (R)
 
 R  Martinsson, Jonathan
Team Clan BK
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday January 5th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
 
 (R)
 (R)
 
 R  Mattsson, Rasmus
BK Runan
SWE Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 R  Mattsson, Simon
AIK
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday January 5th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 15.00 B-Final Below 200 average
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 L  Mcniel, Matthew
PBA
USA Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Thursday January 2nd 11.00 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Friday January 3rd 15.00
Saturday January 4th 11.30
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 R  Melin, Kevin
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Thursday January 2nd 11.00 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Sunday January 5th 08.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 15.00 B-Final Juniors
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 R  Melin, Michael
Åkeshovs BK
SWE Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 R  Mewén, Emma
BK Högland
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Minkevicius, Ruslanas
AIK
SWE Sunday January 5th 08.00
 
 R  Modh, Hans
BK Raa
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Molander, Alida
Team X-Calibur
SWE Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 11.30
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
 
 (R)
 (R)
 
 
 
 R  Molander, Loke
Team Clan BK
SWE Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 08.00
Sunday January 5th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
 
 (R)
 (R)
 
 R  Montin, Lucas
Domnarvets BS
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Moreno, Brian
BK Trol
SWE Thursday December 26th 17:00 Early Bird
 
 R  Moulin, Elliot
Team Baltzar BC
SWE Friday January 3rd 18.30
 
 R  Mukotani, Misaki
Team X-Calibur
JPN Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Friday January 3rd 18.30
Saturday January 4th 15.00
Sunday January 5th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 R  Myrén, Robert
BK Ax
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
 
 R  Mäkelä, Teea
Nasevat
FIN Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Möller, Felix
BK Runan
SWE Friday January 3rd 18.30
 
 R  Nadezhda, Korablinova
Sambo-70
RUS Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Friday December 27th 18.00 Early Bird
Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Nappari, Timo
Djurgårdens IF Bowlingförening
SWE Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 15.00
 
 (R)
 R  Neidenmark, Emelie
BK Merci
SWE Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Friday January 3rd 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 15.00 B-Final Below 200 average
 
 (R)
 (R)
 
 
 R  Nilsen, Halvar Hagen
BK Bågen
SWE Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 08.00
Sunday January 5th 15.00
Monday 6th of January 15.00 B-Final Below 200 average
 
 (R)
 (R)
 
 R  Nilsen, Oddbjørn
BK Bågen
SWE Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 08.00
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 (R)
 R  Nilsson, Emil
BK Allön
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Nilsson, Hugo
BK Allön
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Nilsson, Patrik
Stureby BK
SWE Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Friday December 27th 18.00 Early Bird
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Friday January 3rd 18.30
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 R  Nilsson, Stefan
BK Allön
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Noberg, Robin
Bålsta BC
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
 
 (R)
 (R)
 R  Nordberg, Jan
BK Wik
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Monday 6th of January 15:00 B-Final Seniors
 
 
 R  Nordenson, Peter
Team Clan BK
SWE Friday December 27th 18.00 Early Bird
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 
 R  Nordin, Kim
BK Triss
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 R  Nordström, Eric
Västerås SK BK
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 R  Norrvik, Anders
Sundbybergs IK
SWE Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday January 4th 11.30
Sunday January 5th 08.00
 
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Nybom, Cristopher
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
 
 (R)
 (R)
 
 R  Nyman, Kim
BwK Ankaret
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
 
 (R)
 R  Nyman, Lennart
BK Nobel
SWE Thursday December 26th 17:00 Early Bird
 
 R  Nålberg, Adam
IKW/Köping BK
SWE Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Odbert, Alfred
BK Glam
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Odbert, Niclas
BK Glam
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Ohlsson, Magnus
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Ohranovic, Faruk
Sundbybergs IK
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Oksanen, Niko
Team Brunswick
FIN Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Friday January 3rd 15.00
Sunday January 5th 11.30
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
 
 (R)
 (R)
 
 R  Olsson, Eliaz
BK Femtionian
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Olsson, Leif
BK Amiki
SWE Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 L  Olsson, Mattias
Team Pergamon BC
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Sunday January 5th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
 
 (R)
 (R)
 
 R  Ornered, Leo
Stureby BK
SWE Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Friday January 3rd 18.30
 
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Ornered, Max
Stureby BK
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Thursday January 2nd 11.00 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Palermaa, Osku
Team Pergamon / Columbia300
FIN Friday January 3rd 15.00
Sunday January 5th 11.30
Sunday January 5th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
 
 (R)
 (R)
 
 R  Palmér, Carl-Oskar
Team Clan BK
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
 
 (R)
 R  Palokoski, Raimo
Royal Club
FIN Saturday January 4th 15.00
Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 (R)
 R  Palycha, Simon
Stureby BK
SWE Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 R  Park Karlsson, Thomas
Västerås SK BK
SWE Friday December 27th 18.00 Early Bird
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 (R)
 R  Partinen, Risto
GH
FIN Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Pasanen, Sanna
Giants
FIN Saturday January 4th 15.00
Sunday January 5th 08.00
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
 
 (R)
 
 
 R  Persson, Mattias
Täby BwK
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 (R)
 R  Persson, Robin
IS Göta
SWE Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Friday January 3rd 18.30
Saturday January 4th 11.30
Sunday January 5th 11.30
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Persson, Stefan
AIK
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Friday December 27th 18.00 Early Bird
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
 
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Persson Planefors, Joline
Team X-Calibur
SWE Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 15.00
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
Monday 6th of January 15.00 Final Step 3
Monday 6th of January 16:00 Final Step 4
 
 (R)
 
 
 
 
 L  Persson Planefors, Jonas
BK Taifun
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Petersson, Dennis
Motala BF
SWE Friday January 3rd 18.30
 
 R  Plantin, Joakim
Täby BwK
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Puharinen, Pyry
Brunswick
FIN Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Friday January 3rd 15.00
Friday January 3rd 18.30
Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 15.00
Sunday January 5th 11.30
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 
 R  Pusa, Roosa
IKK
FIN Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Putkisto, Teemu
Bay
FIN Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
Monday 6th of January 15.00 Final Step 3
Monday 6th of January 16:00 Final Step 4
Monday 6th of January 17:15 Final Step 6
 
 (R)
 
 
 
 
 
 R  Pöppler, Birgit
Team Brunswick
GER Thursday January 2nd 11.00 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Saturday January 4th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 15:00 B-Final Ladies
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 L  Rasi, Niko
ALFA BC
FIN Friday January 3rd 18.30
Saturday January 4th 15.00
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 (R)
 R  Rikkola, Juuso
TPS
FIN Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
 
 (R)
 R  Risshall, Tony
Stureby BK
SWE Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 R  Ronström, Henrik
BS 23
SWE Saturday January 4th 18.30
 
 R  Rontti, Vesa
BK Glam
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
 
 (R)
 R  Roos, Mikael
Team Alingsås BC
SWE Friday January 3rd 15.00
Saturday January 4th 11.30
Sunday January 5th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
 
 (R)
 (R)
 
 L  Rossire, Jean-Philippe
Team United Lausanne
SWZ Friday December 27th 18.00 Early Bird
Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Runbom, Jesper
Team Clan BK
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Friday December 27th 18.00 Early Bird
 
 (R)
 (R)
 R  Ruohtula Svensson, Kristoffer
BK Trol
SWE Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Friday January 3rd 18.30
 
 (R)
 (R)
 L  Rylander, Christer
Aftonbladets IK
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 R  Rönnbäck, Daniel
Bodens BS
SWE Friday January 3rd 15.00
Saturday January 4th 18.30
 
 (R)
 R  S Ekström, Moa
BK Brio
SWE Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
 
 (R)
 R  Sahlin Backman, Elin
BK Rättvik
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Salem, Saleh
Kuwait
KWT Friday January 3rd 15.00
Friday January 3rd 18.30
Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 15.00
Sunday January 5th 08.00
Sunday January 5th 11.30
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Salomaa, Kaaron
Bay
FIN Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Saturday January 4th 15.00
Sunday January 5th 08.00
Sunday January 5th 11.30
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Sandberg, Robin
BK Taifun
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Savvakis, Dimitris
BK Raa
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Schell, Peter
Vendelsö BK
SWE Friday December 27th 18.00 Early Bird
Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 R  Selvag, Frank
Mint Sportswear
NOR Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
 
 R  Setthammar, Jeanette
BK Stjärnan
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Simons, Callum
Powerplay
ENG Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Saturday January 4th 15.00
Sunday January 5th 08.00
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
 
 (R)
 (R)
 
 
 R  Sjöberg, Eric
BK Jösse
SWE Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 15.00
Sunday January 5th 11.30
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
Monday 6th of January 15.00 Final Step 3
Monday 6th of January 16:00 Final Step 4
 
 (R)
 (R)
 
 
 
 
 R  Sjögren, Elias
Tureberg Bowlingklubb
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday January 5th 11.30
 
 (R)
 (R)
 L  Sjögren, Ingvar
BK Ax
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
 
 (R)
 (R)
 R  Skans, Robin
Team Alingsås BC
SWE Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Friday January 3rd 15.00
Saturday January 4th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 R  Sloan, Christopher
900 Global
IRL Friday January 3rd 18.30
Sunday January 5th 11.30
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
Monday 6th of January 15.00 Final Step 3
Monday 6th of January 16:00 Final Step 4
Monday 6th of January 17:00 Final Step 5
Monday 6th of January 17:15 Final Step 6
 
 (R)
 
 
 
 
 
 R  Solén, Cecilia
B-K Eva
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Friday January 3rd 15.00
 
 (R)
 R  Steen, Theo
Halmia BS
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 R  Stenhols, Marcus
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
 
 (R)
 R  Strömberg, Göran
Bajen Fans BF
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 R  Ståhl, Maximilian
Bulltofta BK
SWE Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 15.00
 
 (R)
 R  Stål, Joakim
Västerås SK BK
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
 
 (R)
 
 
 R  Stål, Pål
Åkeshovs BK
SWE Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Sund, Kristoffer
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Sund, Sven
AIK
SWE Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Sundin, Gert
AIK
SWE Friday December 27th 18.00 Early Bird
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
 
 (R)
 (R)
 (R)
 L  Susiluoto, Simon
Valtti B.E.T.
FIN Thursday December 26th 13.30 Early Bird
 
 R  Svahn, Daniel
BK Nobel
SWE Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 R  Svensson, Felicia
BK Högland
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 L  Svensson, Jesper
Team Pergamon BC
SWE Friday January 3rd 18.30
Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 15.00
Sunday January 5th 11.30
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
Monday 6th of January 15.00 Final Step 3
Monday 6th of January 16:00 Final Step 4
Monday 6th of January 17:00 Final Step 5
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 
 
 
 R  Svensson, Oscar
Varta BK
SWE Saturday January 4th 15.00
Sunday January 5th 11.30
 
 (R)
 R  Svensson, Tony
Sundbybergs IK
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Svensson, William
BK Kaskad
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Saturday January 4th 15.00
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
Monday 6th of January 15.00 Final Step 3
 
 (R)
 (R)
 
 
 R  Tan, Jazreel
Singapore
SGP Friday January 3rd 15.00
Friday January 3rd 18.30
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 (R)
 
 R  Thelander, Filip
Sundbybergs IK
SWE Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Friday January 3rd 15.00
Saturday January 4th 11.30
 
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Thelander, Rickard
Sundbybergs IK
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Thomsson, Arvid
BK Joker
SWE Friday January 3rd 15.00
Friday January 3rd 18.30
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 
 R  Thorell, Annie
Spader Dam
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 
 R  Thornberg, John
Matteus-Pojkarna BK
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
 
 R  Thurn, Lena
AIK
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 L  Tiainen, Juuso
Siniset
FIN Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
 
 (R)
 L  Tidbeck, Marcus
Stureby BK
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 L  Tidbeck, Mathilda
B-K Eva
SWE Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
 
 R  Tigerstrand, Alexander
Team Clan BK
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Tingvall, Stefan
Värtans IK
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 R  Tolppola, Susann
Djurgårdens IF Bowlingförening
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 R  Torgersen, Tore
BK Joker
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday January 5th 15.00
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
Monday 6th of January 15.00 Final Step 3
 
 (R)
 (R)
 
 
 
 
 R  Troup, Kyle
PBA
USA Friday January 3rd 18.30
Saturday January 4th 11.30
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
 
 (R)
 
 R  Ulfhielm, Mathias
BK Virveln
SWE Friday January 3rd 15.00
Sunday January 5th 11.30
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 15:00 B-Final Seniors
 
 (R)
 
 
 R  Ulfsson, Dan
Matteus-Pojkarna BK
SWE Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 R  Uosukainen, Simo
Slaikkarit
FIN Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 (R)
 L  Vagelin Gauffin, Claes
NBC Gullmarsplan BC
SWE Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Friday December 27th 18.00 Early Bird
Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday January 4th 18.30
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 15:00 B-Final Seniors
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 L  Valgeirsson, Gudlaugur
Höganäs BC
SWE Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 08.00
 
 (R)
 R  Vall, John
IFK Norrköping BK (tid. Alltransport)
SWE Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 R  Van Geel, Jeroen
AIK
NLD Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 15.00
Sunday January 5th 08.00
Sunday January 5th 11.30
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 L  Vedin, Linus
Team Clan BK
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
 
 (R)
 
 R  Väänänen, Luukas
Joes Gold
FIN Saturday January 4th 11.30
Saturday January 4th 15.00
Saturday January 4th 18.30
Sunday January 5th 11.30
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 R  Wahlgren, Karl
IS Göta
SWE Friday January 3rd 11.30 VI LOTTAR UT YTTERLIGARE EN BOLL
Saturday January 4th 11.30
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
 
 (R)
 
 L  Wallgren, Thomas
Fredrikshofs IF
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 R  Wegner, Cajsa
BK Femtionian
SWE Friday January 3rd 15.00
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Saturday January 4th 11.30
Sunday January 5th 11.30
Sunday 5th of January Semifinal 19:15
Monday 6th of January 15:00 B-Final Ladies
 
 (R)
 (R)
 (R)
 
 
 R  Wegner, Jenny
BK Femtionian
SWE Friday January 3rd 15.00
Saturday January 4th 11.30
Monday 6th of January 08.00 Final Step 1
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
Monday 6th of January 15.00 Final Step 3
 
 (R)
 
 
 
 R  Welin, Oskar
AIK
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  West, Joakim
Team Alingsås BC
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Westman, Mikael
KFUM Kometerna
SWE Saturday January 4th 15.00
Sunday January 5th 08.00
 
 (R)
 L  Whistleton, Lena
BK Bells
SWE Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Sunday January 5th 11.30
Sunday January 5th 15.00
 
 (R)
 (R)
 R  Wik, Mikael
BK Kaskad
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Thursday December 26th 17:00 Early Bird
 
 (R)
 R  Wikman, Kim
BK Ax
SWE Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Wikström, Kjell
BK Rättvik
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 (R)
 R  Wilhelmsson, Filip
BK Kaskad
SWE Thursday December 26th 13.30 Early Bird
Saturday January 4th 15.00
Monday 6th of January 11.30 Final Step 2
Monday 6th of January 15.00 Final Step 3
 
 (R)
 
 
 R  Winhagen, Jonathan
Team Ystad BK
SWE Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Wirefeldt, Oskar
Team Clan BK
SWE Saturday January 4th 15.00
Sunday January 5th 11.30
 
 (R)
 L  Witting, Mikael
Norrtälje BwK
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Åhlen, Thomas
Sundbybergs IK
SWE Sunday December 29th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 R  Åkerblom, Matilda
AIK
SWE Saturday December 28th 11.00 SUPER LOW PRICE 500:-
Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
 
 (R)
 R  Årup, Mathias
IS Göta
SWE Saturday December 28th 14.30 SUPER LOW PRICE 500:-
Thursday January 2nd 14.30 LOW PRICE 700:- TRACK BALL
Saturday January 4th 15.00
 
 (R)
 (R)
 R  Öhman, Anders
Stureby BK
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
Saturday January 4th 08.00 NYTT PRIS 500.- + KLOT SOM LOTTAS
Saturday January 4th 11.30
 
 (R)
 (R)
 (R)
 R  Östby, Johnny
Djurgårdens IF Bowlingförening
SWE Wednesday January 1st 18.00 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 
 R  Östlund, Martin
Hammarby IF BF
SWE Wednesday January 1st 14.30 SUPER LOW PRICE 500:- TRACK BALL
 

(R)  =  Re-Entry
 R   =  Right-handed
 L   =  Left-handed


   
















Page render time: 109 ms